
Танці і гроші..
Спортивні бальні танці - один з найбільш елітних та самих дорогих видів спорту. З іншого боку, будь-яка серйозна справа вимагає вкладень, тим більше спорт.
Але варто сказати, що в п'ятірку найдорожчих видів спорту в світі бальний танець не входить (це автогонки, кінний спорт, вітрильний спорт, хокей і теніс). Купувати карт або яхту, доглядати за конем і обзаводитися крутими ракетками не доведеться. Але витратитися все одно буде необхідно.
Звичайно, якщо ви вирішили віддати сина або дочку на якийсь спортивний гурток, щоб відвернути від гаджетів, тримати тіло в тонусі і мати цікаве захоплення - можна обмежитися покупкою тренувальної форми і взуття і оплатою, власне, занять (мінімальний набір в будь-якої спортивної секції ).
Але якщо ми говоримо про серйозний настрій на результат, про заняття бальними танцями як спортом і про справжніх здобутках на цій ниві - потрібно бути готовими вкладати ресурси (час, праця і т.д.). У тому числі і фінансові. Втім, як в будь-якому спорті.
Базові витрати для всіх видів спорту: крім спортінвентаря і його змісту доведеться розщедритися на екіпіровку і її модернізацію, поїздки на змагання (проїзд, проживання та внески на участь), спортивні збори, праця тренера. Нематеріальні витрати - це постійні тренування, чіткий таймінг і дисципліна. Тут танці не виняток.
Тепер коротко про основні статті витрат для бальників.
Розділимо витрати умовно на «екіпіровку», «напрацювання танцювальної майстерності» і інше, включаючи участь в турнірах і окремі моменти.
«Екіпірування танцюриста»
Для бальників це базова тренувальна форма і костюм для виступів на змаганнях.
Початківцям можна прийти на заняття і в футболці-лосинах-чешках / кедах. Перший час цілком допустимо, поки дитина «втягнеться», а ви зрозумієте, що це дійсно «його». Потім все ж варто придбати спеціальну форму для занять.
Тренувальна форма бальників
Дівчаткам - спідниця і купальник / топ, плюс кофта, гетри. Ціна тренувальних спідниць (вони бувають як найпростіші, так і цікавого нестандартного крою і навіть з декором) - від 160 грн (дитяча). Топи і кофти - від 180 грн. Аксесуари (гетри, колготи та ін.) - від 100 грн.
Хлопчикам - тренувальні штани обійдуться приблизно в 200 грн. і більше. Гольф або футболка - від 230 грн., А от сорочка коштує дорожче, близько 500.
Також потрібне спеціальне танцювальне взуття з м'якою підошвою.
Початківці танцюристи можуть тренуватися і виступати в одній і тій же парі взуття. Але в ідеалі тренувальні туфлі і «на вихід» - це різні пари.
Спеціальне взуття для бальних танців коштує недешево, але ціна дуже варіюється. Наприклад, універсальні туфельки для дівчаток коштують від 700 грн., Для хлопчиків - від 800 грн. У початкових класах вони ж підійдуть і для змагань. Правда, діти швидко ростуть, до того ж, при інтенсивних тренуваннях вона швидко зношується. Оновлювати доведеться раз в кілька місяців.
Для спортивних розрядів вже потрібні спеціальні жіночі туфлі для стандарту (атласні туфлі) і для латини (шкіра / штучна шкіра), кожна пара обійдеться в 1000 грн. и більше. Чоловічі туфлі для стандарту і для латини - приблизно в тій же ціновій категорії. Яку саме пару туфель підібрати в вашому випадку, краще радитися з тренером.
Костюм для виступів
У кожній віковій категорії та класі є свої правила по костюмах.
В цілому, для вікової категорії до 12 років - самі бюджетні варіанти. Оскільки це так звані «бейзики». Вартість таких суконь - від 500 грн. Ну а верхня межа дуже розмита. Чим вище клас танцю, тим вищого рівню потрібні костюми. З юніорського віку костюми для латиноамериканської і європейської програми - різні, відповідно, це інші витрати.
Індивідуальний пошив танцювального сукні коливається від 1500 грн до 2000 у.о. і вище залежно від матеріалів, декору, тканини, складності і т.д.
Чоловічі штани і сорочка хлопцеві до 12 років обійдуться в суму приблизно від 500 грн. і вище кожен виріб. Юніорські костюми також, як і у дівчаток, вже більш складні і поділяються на костюми для латиноамериканської і для європейської програм. Таким чином, на штани для кожної програми піде 600- 800 грн., Сорочку або гольф - від 700 грн.
Аксесуари (метелики, краватки, запонки) - від 100 грн.
Чим старше танцюрист і вище його клас - тим вище витрати.
Можна заощадити, взявши сукню напрокат (від 300 грн). Прокат фрака для європейської програми обійдеться в 500 грн і вище, сорочки для латини або стандарту - від 350 грн. Також є багато майданчиків з продажем б / в танцювальних костюмів на 20-50% дешевше, ніж нові в магазинах.
Танцювальна майстерність: ціна питання
Групові тренування в клубах спортивного танцю, як правило, проходять 2,3,4 рази в тиждень і тривають в середньому близько години (60 хвилин). Це база.
У деяких клубах сюди входить також заняття класичною хореографією (або розтяжки як окреме заняття), ОФП. Також, як правило, є заняття-практики, де відпрацьовуються вивчені елементи
Ціна: від 400 до 850 грн / міс. (В залежності від клубу, кількості і тривалості тренувань, міста і району)
Індивідуальні заняття (в народі - індиви) - теж на певному етапі must have для танцюриста.
Рано чи пізно виникає необхідність в індивідуальних заняттях. Як правило, вже з 3-4 місяці навчання перед першим виходом на паркет як конкурсанта. Працюючи з парою або спортсменом індивідуально, тренер опрацьовує саме його помилки, виділяє сильні і слабкі сторони, відточує з ним техніку. Крім того, кожен зі своєю швидкістю засвоює інформацію, щось виходить, щось не дуже. А відпрацювати те, що не виходить індивідуально в рамках загального групового заняття неможливо.
Середня ціна І.З. в Києві - від 200 грн / год
Участь в турнірах
Якщо учень народжується в залі, то спортсменом він стає тільки на змаганнях. Тому чим раніше виходить спортсмен на конкурсний паркет, тим краще.
Стати учасником турніру зі спортивних бальних танців можна при наявності бажання, вміння, стартової книжки танцюриста (або стартовою карти для новачків) і внесення благодійного внеску учасника, щоб зареєструватися на турнір.
Стартовий внесок: від 200 грн. з одного учасника за програму.
Вхід для батьків і групи підтримки: від 150 грн / 1 квиток. На багатьох змаганнях організатори пропонують глядачам також столики, за якими можна зручно розташуватися і спостерігати за змаганнями біля самого паркету. Вартість - від 200 грн / столик.
Якщо ви приїхали на турнір з іншого міста, потрібно також додати до витрат вартість проїзду і проживання. Плюс додаткові витрати на конкурсах - чай, кава, водичка, перекус, ламінація номера, роздруківки результатів, шпильки-шпильки-несучок та інші дрібниці і непередбачені витрати.
Окрема стаття витрат на турнірах - правда, вона необов'язкова - це танцювальні зачіски (для дівчаток від 300-400 грн, хлопці найчастіше справляються самостійно) і макіяж (від 200 грн). Але це стосується тільки дорослих пар і регулюється в першу чергу тими ж правилами по костюмах і правилами змагань. Крім того, зачіску і макіяж можна успішно навчитися робити самим.
Спортивні збори, поїздки на міжнародні турніри і інше
Постійне вдосконалення - частина життя будь-якого спортсмена. І на певному рівні майстерності необхідні вже додаткові знання. З цією метою беруть індивідуальні та групові майстер-класи у відомих в бальному світовому співтоваристві семінаристів. Коштує таке задоволення недешево (в середньому від 100 у.о.), але дає хороші результати.
Поїздки на закордонні турніри (Блекпул в Англії, чемпіонати світу) - це вже певний рівень як майстерності, так і витрат.
Спортивні збори - це, як правило, літні заходи, покликані підтримати танцювальну спортивну форму, згуртувати колектив, поспілкуватися з тренерами та співгрупниками в неформальній обстановці. Крім того, це оздоровлення організму, оскільки збори, як правило, проводяться в курортних місцях.
Отже, якщо ви плануєте виростити чемпіона і побачити його прізвище в топ-списках іменитих турнірів, приготуйтеся до значних капіталовкладень. Якщо мета занять - підтримання здоров'я, тоді витрати будуть відносно невеликими. Але все одно будуть.
Бюджетно танцювати можна. Але недовго, або не виходячи на професійний і спортивний рівень. Починаючи з D класу, як правило, вже треба зробити вибір: йдеш ти далі, розвиваючись, але і набагато більше вкладаючись фінансово?
Чи варто інвестувати в танці?
Якщо ви вирішили займатися серйозно, однозначно варто!
По-перше, інвестиції в навчання і розвиток завжди найвигідніші і повертаються. По-друге, танець - це не тільки спортивне підтягнуте тіло, самодисципліна і радість від перемог на турнірах.
Це культура, почуття стилю і музики, постава, здоров'я, сила волі, координація, розширене коло спілкування, залучення до мистецтва, а можливо - і майбутнє справу життя і професія. До слова, професіонали танцювального спорту заробляють дуже непогано.
(стаття з офіційного сайту ltu.org.ua)
