
Користь та переваги танцю
Кажуть, що, поки людина танцює, вона не старіє.
У цьому твердженні є частка істини, адже танці позитивним чином діють на організм.
Давайте розберемося, на що здатні вальс або танго.
- Покращують роботу серця. Коли ви танцюєте, пульс прискорюється, судини розширюються, кров насичується киснем, тому танці можна вважати хорошими кардіотренуваннями.
- Допомагають скинути вагу. Щоб досягти бажаної мети, необхідно займатися 5-6 разів на тиждень від півгодини до години. І тоді результат гарантований!
- Розвивають координацію рухів. Танцюристи не відчувають проблем з керуванням своїм тілом. Вони не бувають незграбними або неповороткими. Будь-який танцюрист прекрасно почуває себе в натовпі, адже він уміє в ньому пересуватися, не створюючи іншим незручностей. Він не стане навіть випадково на ногу перехожому, оскільки досвід роботи в парі дає про себе знати.
- Зміцнюють дихальну систему. Професіонали дуже рідко звертаються до лікаря з простудними захворюваннями на зразок бронхітів або нежиті. Відомо, що людям з астматичними нападами рекомендується відвідувати танцювальні класи.
- Виправляють поставу і ходу. Бальні танці дають навантаження на м'язи спини, тому постава виправляється, а хребет поступово вирівнюється. А як бонус - красива хода, витонченість рухів, так як формується здатність підтримувати фіксоване положення протягом усього танцю.
- Рятують від депресії. В процесі тренувань танцюрист зазвичай відчуває лише позитивні емоції, він забуває про всі свої проблеми, відволікається від повсякденної рутини. Він ніби розчиняється в танці - тренує своє тіло, але розслаблює душу. Це своєрідна релаксація, яка допомагає знайти гармонію. До того ж бальні танці традиційно виконуються в парі, а спілкування з партнером є прекрасним способом позбавлення від самотності.
Вік - не перешкода!
Займатися бальними танцями можна в будь-якому віці. Але людям, які мають проблеми зі здоров'ям, перед тим як почати відвідувати заняття, потрібно обов'язково порадитися з лікарем. Особливо обережними слід бути людям, які мають порушення в роботі серцево-судинної системи (гіпертонія, стенокардія), захворювання шлунково-кишкового тракту (виразка), печінки (гепатит), страждає варикозом і хворобами опорно-рухового апарату.
А ось травми при заняттях танцями у непрофесіоналів не дуже часті. Однак вони все ж трапляються, тому, щоб уникнути проблем, потрібно дотримуватися кількох нескладних правил.
Найбільші ризики при заняттях бальними танцями - виникнення проблем з хребтом і суглобами ніг.
У більшості випадків причина болю в суглобах - неправильно підібране взуття. Для занять бальними танцями купується м'яке, шкіряне взуття з дихаючої поверхнею, з тонкою підошвою зі шкіри або замші і з коротким супінатором. Всі ці якості взуття необхідні для забезпечення належного функціонування стопи, для плавності і гнучкості рухів. Однак є і свої особливості: якщо у чоловіків не виникає питань при виборі танцювального взуття, то у жінок вони нерідко з'являються: в залежності від зростання партнера змінюється висота каблука. Невідповідність зростання партнерів може стати причиною викривлення хребта. Ідеальною різницею в зрості між партнером і партнеркою вважається 10-15 сантиметрів.
Поради новачкам
На заняття спортивними бальними танцями можна приходити всім незалежно від рівня фізичної підготовки, головне - хотіти навчитися танцювати.
Починати потрібно з вибору педагога або танцювального колективу, де зможуть порекомендувати, як краще проводити заняття: в групі або брати індивідуальні уроки.
Шукати партнера необов'язково. Унікальність бальних танців полягає в тому, що любителям можна танцювати соло. Пара для танцю потрібно лише професіоналам. Але якщо все ж не хочете вальсувати на самоті, загляньте в Інтернет. Існують сайти, які допоможуть знайти пару для занять танцями.
