
Історія виникнення бальних танців
Що ж таке бальні танці?
В першу чергу такий танець запальний, вражаючий, чуттєвий і в той же час романтичний. Саме їх відносять до групи парних танців, що виконуються жінкою і чоловіком на самих різних заходах: вечорах, змаганнях, балах.
Яка ж історія цього дивного і чудесного танцю?
Проникаючи вглиб історії можна помітити, що такий напрямок танців починає свою історію приблизно в дванадцятому столітті. Саме тоді стався розквіт лицарської культури.
Важливе значення для хореографії бальних танців зіграла така популярна в той час танець під назвою бранль. Це своєрідний танець того часу, який зробив свій внесок у розвиток бальних танців. Танець виник у Франції і мав такі різновиди як:
1) наслідувальний;
2) зображує працю людей;
3) з стрибками і ударами.
Переглядаючи історію чотирнадцятого століття, можна побачити, що бальні танці того часу відрізнялися насамперед різноманітністю рухів.
Виконання такого роду танцю завжди супроводжувалося невеликим оркестром.
Трохи згодом відбулася видозміна бальних танців: рухи стали більш вишуканими і рухливими.
Йшов час, і лексика такого танцю стала змінюватися, прогресувати і вже в шістнадцятому столітті виникли навчальні книги з бальних танців. Саме з цього моменту такі танці набувають популярності. Вся справа в тому, що самовчителі стали доступні простому народу, а не як раніше тільки вищого стану.
Найпершу академію бального танцю відкрили в Парижі в сімнадцятому столітті, а всі, хто її закінчували, отримували спеціальні дипломи. З дев'ятнадцятого століття бальні вечори перетворювалися на маскаради.
Саме в цей момент часу стала з'являтися велика кількість всіляких шкіл, які навчали всіх бажаючих, в тому числі і бідняків. Ось так і дійшли ці танці і до наших днів.
Що ж собою являють сучасні бальні танці? Це основоположна складова хореографічної культури сьогоднішнього дня. Саме такі танці можуть по-справжньому заворожити глядача та й самого виконавця. Дуже багато людей на даний момент люблять спостерігати за таким видовищним і захопливим танцем. У будь-якому випадку: хоч дивитися, хоч самим танцювати - це воістину, одне задоволення.
Зараз навчитися такому танцю може кожен. Деякі хочуть професійно займатися такою справою, інші ж навчаються тільки для себе.
Невіддільною рисою таких танців є паркет, який повинен бути ідеально чистим і в міру слизьким.
Сучасним танцюристам доводиться дуже непросто встояти під час па.
Існують спеціально розроблені програми бальних танців:
1) Європейська. У неї входять: квікстеп, фокстрот, танго, повільний та віденський вальс;
2) Латиноамериканська. У неї входять: румба, самба, джайв, ча-ча-ча і пасодобль.
Будь-який з перерахованих вище танців це, перш за все експресія, чуттєві обійми і неповторні романтичні образи.
